3 põhjust, miks peaksid mõtlema tootmise digitaliseerimisele enda ettevõttes


PwC 2016. aastal koostatud globaalsest, üle 2000 osalejaga tööstusuuringust selgub, et 72% osalejatest eeldab aastaks 2021 jõuda digitaliseerimisega kõrgemaile võimalikule tasemele. See tundub kõrvaltvaatajale ambitsioonika eesmärgina, mida on keeruline mõista. Kõikidel uuringus osalenud ettevõtetel on digitaliseerimisega tegelemiseks erinevad põhjused.

Järgnevalt toome välja 3 mõjuvat põhjust, miks peaksid Eesti tootmisettevõtted mõtlema tootmise digitaliseerimisele.


Tootmistarkvara aitab kulusid kontrolli all hoida

Tootmisettevõtete juhid, kellega me igapäevaselt kokku puutume vaevavad pidevalt oma pead küsimusega "Kuidas toota väiksemate kuludega seniseid koguseid või isegi rohkem?".

See on küsimus, mille üks võimalikke vastuseid peitub tootmistarkvaras. Kaasaegne tootmistarkvara võimaldab leida üles need kohad, kus on võimalik tootmises raha säästa.

Üks selline koht on tihti ettevõtte ladu. Need tootjad, kes arvestavad oma laoseisu erinevate exceli tabelite ja emailide vahetamise abil leiavad end sageli olukorras, kus materjali on tellitud näiteks liiga palju. See tähendab, et kui konkreetse materjali vajadusega tellimusi pole lähiajal tulemas, siis piltlikult öeldes seisab see raha lihtsalt laos. Õigesti valitud kaasaegsed tarkvaralised lahendused aitavad sellist olukorda vältida tänu reaalajas laoseisu arvestamisele ja digitaalsete tootmistellimuste koostamise võimekusele.


Enam ei pea andmeid mitmest allikast otsima

Paljud ettevõtted hakkavad tootmistarkvara peale mõtlema kui nad on jõudnud enda arengus etappi, kus meeskond ja masinapark on kasvanud sellises mahus, et erineva info põhjal otsuste tegemine on muutunud enam kui keeruliseks.

Hiljuti oli TööstusEST uudiste vahendusel võimalik lugeda, kuidas Viru Keemia Grupp alustas oma tootmise digitaliseerimisega. Nende puhul peitus põhjus just soovis andmete kättesaadavust parandada.

Info kogumine ja töötlemine ühes keskkonnas ei ole ainult suurettevõtetele oluline. Täpsed ja lihtsalt töödeldavad andmed võimaldavad teha kiireid otsuseid igas tootmises. Tulles tagasi reaalajas laoseisu näite juurde saame selle kõrvale tuua tootmistellimused. Kui palju säästaks Sinu ettevõte aega kui mitmete e-mailide vahetamise asemel saaks müügiosakond saata uue tellimuse tootmispõrandale mõne hiirekliki abil? Kaasaegse tootmistarkvara abil on see lihtsasti teostatav.


Tootmise digitaliseerimisega alustamine on tehtud lihtsaks

Viru Keemia Grupp otsustas endale sobiva tarkvara ise arendada, aga mida peaksid tegema need, kellel pole suurt IT tiimi, kuid on soov enda tootmisinfost korralikku ülevaadet omada?

Tootmistarkvara pakkujaid leidub igas suuruses ettevõtete vajaduste rahuldamiseks, tuleb vaid aru saada, millised on Sinu vajadused. Kaardistatud vajaduste põhjal on lihtsam turul ringi vaadata ning tarkvara pakkujatega suhelda.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus on koostanud infolehe, millelt leiab palju kasulikku infot tööstuse digitaliseerimisest ning sellega seotud üritustest Eestis. See on hea võimalus saada väärt infot oma ala spetsialistidelt ning ettevõtjatelt, kes on digitaliseerimise teel juba esimesed sammud teinud.


Loo autor: Eziil

©2019 All rights reserved. Eziil Production intelligence OÜ
Kontakt


  • Eziil Production Intelligence OÜ
  • info@eziil.com
  • 5346 5117
  • Jakobsoni 11, 71020 Viljandi