Kliendilugu
Sunorek

AS Sunorek on enam kui 25 aastat tootnud ja müünud Eestis aknakatteid. Alates aastast 2000 on AS Sunorek Tank Indoor kaubamärgi all arendanud, disaininud, tootnud ja turustanud erimõõdus mööblilahendusi. Koostöös Eziiliga on nende tootmises lahendatud teiste seas tootmise planeerimine ja tootmise jälgimine.
Soov kasvatada efektiivsust

Tank garderoobisüsteemide tehase juht Karto Kõrv leidis ettevõttega liitumise järel õige pea, et liiga suur osa tema ja meeskonna ajast kulub igapäevaste tegevuste kohta andmete kogumisele ja neist andmetest adekvaatse tootmisülevaate koostamisele.


Karto Kõrv räägib "Kui mina tulin Sunorek AS´i tööle 2017. aasta juulis, siis käis asi nii, et tehtud töö märgiti paberile ja igal hommikul korjas tootmisjuht paberid kokku ja sisestas selle tabelisse, mis oli koostatud Excelisse. Ma reageerisin suhteliselt kiiresti sellele ja korjasin kokku vanad arvutid ja panin nendesse Excel'i tabelid ja läbi võrguketta oli neile ligipääs ka kohe olemas. Seda puhtalt sellepärast, et ei peaks enam käsitsi pabereid täitma ja keegi käima neid kokku korjamas. Lisaks ajakulule ja tarbetule paberimajandusele oli tihti ka probleemiks töötajate käekirjast aru saamine jms.

Probleemi see siiski ei lahendanud, vaid muutis olukorda natukene paremaks. Probleemiks oli ikkagi see, et kogu väljastus ja kõik käis meil läbi Excel'i tabeli ja tekkisid olukorrad, kus tabel oli hõivatud, keegi unustas välja logida ja ise läks arvuti tagant ära jne. Ning siis oli tabeli kasutamiseks võimalk ainult read only.

Selge oli see, et Exceli maailmale tuleb leida alternatiiv.


Ühel hetkel kodus mingit ajakirja sirvides avastasin artikli Eziilist. Selles artiklis tutvustati Eziili kui tootmise jälgimise tarkvara. Kuna meie majas oli sellest just puudus, siis tekitas see teema minus kohe ka uudishimu, võtsin nendega ühendust ning sealt hakkas asi edasi arenema."
Otsuse tegemine ja esimesed sammud

Karto toob välja, et enda probleemile lahendust otsides olid laual lisaks Eziilile veel mõned lahendused, kuid need ei olnud võrreldavad Eziili pakutavaga. Eziili kasuks rääkis tugev toode ja meeskonna paindlikus eriarenduste osas.

„Meil oli sellist paindlikkust vaja, mida Eziil on meile ka võimaldanud. See oli kohe alguses teada, et me ei saa n.ö standardlahendusega hakkama ja vaja on erilahendused juurde arendada. Nagu näete, meil on tänagi siin asjad pooleli ja neid eriasju lisandub veel ja veel. Ma arvan, et kui asi kõik lõpuks valmis on, siis on see ikkagi väga tugev tööriist meile."


Eziiliga alustades oli Karto soov teha tarkvara endale detailideni selgeks, et seejärel selle igapäevast kasutamist meeskonnale ise õpetada.


"Mul on endal lihtsam seda juurutada, kui ma teen endale asja kõigepealt selgeks. Mul on kohe olemas vastused enamus küsimustele, mis programmi juurutamise faasis tekivad. Ning ma ei pea kirjutama ega helistama esimese asjana kuskile. Vahel ikka on probleeme, millest me ise jagu ei saa, siis piisab kirjutamises Eziili support'i ning saame sealt koheselt tuge. Meile selline mudel sobis väga hästi.

Kui minul oli asi selge, kuidas kõik toimima peab, siis võtsin kõik meeskonnad ükshaaval ette ja sai ka nendele koolitus tehtud, kuidas Eziil töötab ja miks seda vaja on.

Ei midagi keerulist, väga kiiresti sai kõikidele see asi selgeks, sest tegemist on loogilise programmiga. Selliselt tegutsedes panustan ma üksjagu enda aega sellesse protsessi, aga ma näen, et see aeg on investeering. "

"Eziili kasutamine teeb kõik kompaktseks ja me võidame aega, mille võrra saame reaalselt rohkem tööd teha."
Eziili lahendus töös

Tank garderoobisüsteemide Tabasalu tootmishoones on Eziili tarkvaraga üles seatud kaksteist raporteerimispunkti. Eziili kasutab igapäevaselt meie majas pea kolmkümmend inimest.

Karto sõnul peitub nende tootmise jaoks Eziili suurim väärtus võidetud ajas: "Eziili kasutamine teeb kõik kompaktseks ja me võidame aega, mille võrra saame reaalselt rohkem tööd teha."

Loo autor: Eziil

Testi Eziil tootmistarkvara sobivust enda ettevõttele

©2020 All rights reserved. Eziil Production intelligence OÜ
Kontakt


  • Eziil Production Intelligence OÜ
  • info@eziil.com
  • +372 668 3095
  • Carl Robert Jakobsoni tn 11, 71020 Viljandi