Tootmise digitaliseerimine aastal 2020. Millised on arengud?
2019. aasta on jõudmas lõpule ning see on ideaalne aeg tulevikku vaatamiseks.

Igapäevaselt tootmistarkvara maailmas sees olles näeme pidevalt, kuidas ka selles valdkonnas esinevad teatud trendid, mis aeg-ajalt muutuvad. Oleme enda vaatluste põhjal kirja pannud 4 suurt trendi, mida näeme aastal 2020 tootmise digitaliseerimisega seoses esile kerkimas.
Tootmise digitaliseerimine jätkab võidukäiku

Tootmise digitaliseerimine on aastal 2020 Eestis ja mujal maailmas endiselt tõusuteel. Huvitavast sõnapaarist, mida kohvinurgas õhku visata on saanud sisuline teema, mis kõnetab igas suuruses tootmisettevõtete omanike ja juhtivtöötajaid. Kohale on jõudnud mõistmine, et parem on "digitaliseerimise rongile" hüpata juba täna kui proovida seda teha 5 aasta pärast, mil ollakse lootusetult hiljaks jäänud.

Oleme kirjutanud sellest, kuidas tarkvaralised lahendused on igapäevaselt olulisel kohal pea igas elu valdkonnas. Tööstusvaldkond ei saa selles osas maha jääda ning aastal 2020 tuleb paljudel tootjatel teha otsus, kuidas digitaliseerimisega edasi liikuda.
Raamatupidamistarkvara arendajad laienevad jõuliselt tootmistarkvara turule

Paljud raamatupidamistarkvarad võimaldavad jälgida ja raporteerida erinevaid tootmisettevõttes liikuvaid andmeid. Nii mõnigi raamatupidamistarkvara tootja on loonud enda peamiste lahenduste kõrvale tootmisettevõtetele mõeldud lahendusi. Näeme, et aastal 2020 tuleb selliseid lahendusi turule aina enam.

Tootmisettevõtete jaoks tähendab see suurt valikuvõimalust, kuid samal ajal suureneb nende jaoks koostööpartneri valikul vajaliku eeltöö maht. Tasub analüüsida, kas tulevasel partneril on ka tootmise alane taust või on tegu suurepäraste tarkvara arendajatega, kes teiste tegemiste seas arendavad ka tootmistarkvara.
Personaalsed lahendused on olulisel kohal ka aastal 2020

Tootmisettevõtete teadlikkus tootmistarkvara teemadel on viimastel aastatel hüppeliselt kasvanud. Teadlikkuse kasv on aluseks sellele, et tootjad oskavad aina rohkem küsida just enda tootmise spetsiifikast lähtuvaid lahendusi ning lisaarendusi.

Me usume, et aastal 2020 teevad võidukäiku just need tootmistarkvara pakkujad, kes lisaks standardsetele lahendustele omavad valmisolekut pakkuda erilahendusi.

Tootmistarkvaraga esimesi kokkupuuteid tegevatele tootjatele on standardlahendused hea alguspunkt, aga hea oleks mõelda kaugemale ning olla kindel, et tootmistarkvara, mis on kasutusele võetud, suudab kaasas käia ettevõtte arenguga ka 5 aasta pärast.
Tootmistarkvara kasutajakogemus jõuab järgmisele tasemele

Eziili plaane ja valdkonna üldiseid arenguid jälgides julgeme väita, et tootmistarkvara kasutajakogemus jõuab aastal 2020 järgmisele tasemele.

Tuues sisse elemente videomängude maailmast leiab aset protsess, mida sobib kirjeldama inglisekeelne väljend "Gamification". See tähendab mänguliste elementide kasutamist protsessides ja tööriistades, mis oma olemuselt ei ole mängulised.

Tootmistarkvara puhul tähendab see praktikas seda, et tootmistöötaja, kes hommikul tööd alustab saab rakendusse sisse logides kasutada enda isikliku avatari, millega päeva jooksul tegutseda. Nii nagu videomängudes on võimalik koguda punkte ja saavutuste läbi jõuda järgmistele tasanditele saab ka tootmistarkvara abil enda igapäevaseid eesmärke täita kaasahaaratumalt kui protsessi on kaasatud mängulisi elemente.

Töötajate kaasatus on teema, millest räägitakse uute põlvkondade tööturule sisenemisel palju ning me näeme, et läbi mängulisuse on võimalik arendada tootmistöötajate pühendumust ja koostööd.


Loo autor: Eziil

Testi Eziil tootmistarkvara sobivust enda ettevõttele

©2020 All rights reserved. Eziil Production intelligence OÜ
Kontakt


  • Eziil Production Intelligence OÜ
  • info@eziil.com
  • +372 668 3095
  • Carl Robert Jakobsoni tn 11, 71020 Viljandi